HASAN TOKMAK

Temmuz 2, 20210

ÇİMÇİT NEDİR HANGİ ALANLARDA KULLANILIR

Teknoloji geliştikçe hayatımıza birçok yenilik girmeye başladı. Özellikle mimari yapılara baktığımızda, göz zevkine hitap eden birçok yeniliği görmemiz mümkün. Son zamanlarda görmeye alıştığımız belki çoğumuzun ismini bilmediği, genelde duvar üstlerinde gördüğümüz, bize yeşili hatırlatan o güzel ürünlerin adı çim çit…

PEKİ NEDİR ÇİMÇİT;

Tel örgü üzerine kaplanan, çim görünümlü sentetik ipliklerden oluşan bir kaplama ürünüdür. Genelde yeşil olarak kullanılsa da isteğe göre renklendirilebilen bir üründür. Farklı peyzaj projeleriniz varsa, dilediğiniz renkle de satın alma süreci yapabiliyorsunuz. Yeşile hasret kaldığımız şu günlerde tel örgü olan yerlerde, çim görünümü elde etmek için rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Çim Çit Kullanım Alanları Nerelerdir;

Site, bina bahçeleri, teras korkulukları, bina dış cepheleri, hobi bahçeleri, iç dekorasyon, kafeler, yapılacak bağımsız alanlar, havuz kenarları mimari projeler ve daha bir çok alanda çim çit rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle çim görünümü elde etmek istiyorsanız bu ürünü kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü ve görsel yönden çok etkileyici bir üründür.

Günümüzde dekor amaçlı kullanılan ve yaygınlaşan çim çit; güneş ve UV ışınlarına dayanıklı, kolayca temizlenme özelliğine sahiptir. Panel çit üzerine pratik biçimde uygulama yapabilir, dilediğiniz yere doğal görünüm verilmesi için kullanabilirsiniz. Yağmura, güneşe, rüzgâra her türlü havaya karşı 4 mevsim, ürünü sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Ürün aynı zamanda ateşle temas ettiği zaman kolay kolay alev almaz böylece ürünün kullanım alanlarını yaygınlaştırılabilir.

Çim çit ile binanızın çevresini dış etkilerden koruyabilirsiniz.

Nasıl mı?

  • Sık dokumalı bir ürün olduğu için, içeriye kedi ve köpeklerin girişini engelleyebilirsiniz.
  • Çevrenizde ki bakışlardan rahatsız oluyorsanız, bu ürün yardımı ile bu durumun önüne geçebilirsiniz.
  • Ürünün kurulumu oldukça hızlı ve kolay olduğu için kısa bir sürede istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Göz zevki denen bir şey var.  Doğaya, güzel bir manzaraya veya mimari bir yapıya baktığınızda, zevk alırsınız değil mi? Adeta ruhunuzun derinliklerine kadar işler. Etrafınız çok düzensiz ve kargaşa içinde olursa, emin olun ki içinizde huzursuzluğun sesini duyarsınız. Sitenizin bahçesinin yemyeşil olarak çevrildiğini bir düşünsenize…  Bahçenize baktığınızda sizi dinlendiriyorsa ve gözünüze hitap ediyorsa, en büyük mutluluk bu olmalıdır. Çim çit tamda anlattığım bu özelliklere uyuyor.

Günümüzde çim çit kullanımı çok yaygınlaştı,  bazı belediyeler çöp konteynerlerin bile çim çit ile kaplamaya başladılar. Sadece duvarlar değil, alt geçitlerin içi bile bu malzemeyle kaplandı. Bahçeniz mevcutsa ya da mimari bir proje yürütüyorsanız, bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yeni projeler yeni ürünleri beraberinde getirir. İşte çim çit tamda böyle bir üründür.

Çim çit paslanmayan ve pek çok testten geçmiş galvaniz tellerden üretilir. Sadece görsellik değil, normal açık tellere göre daha fazla güvenlik sağlar. Çim çit üreten çok fazla firma mevcut, fakat bu işi doğru yapan çok az firma var. Unutmayın! Ürünü bir kere alacaksanız ve kalıcı olmasını istiyorsanız, doğru ürünü güvenilir yerden almalısınız.

Yurum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Geri
WhatsApp
Eposta
Beni Ara

    Telefon Numaranızı gönderin sizi hemen arayalım.