İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Temmuz 2, 20210

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ VE COVID-19

Yapılan tüm iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının amacı; çalışanları korumak, üretim güvenliğini sağlamak ve işletme güvenliğini sağlamaktır. Düzenli ve tedbirli bir iş hayatının izlenebilmesi için, iş sağlığı ve güvenliği; büyük önem arz etmektedir.

Apaydın Grup bünyesinde iş kazalarının önlenmesine yönelik yaptığımız çalışmalarımızın yanı sıra 17 Mart 2020’den itibaren COVID-19 salgını ile mücadele çalışmalarını da yürütüyoruz. Bilindiği üzere birçok Avrupa ülkesinde salgın ikinci aşamaya geçmiş durumdadır. İş yükümüzün artmış olması bizleri bir adım dahi geri attırmamıştır. Her yıl iş kazalarımızdaki azalma oranımız %100 seviyesine yaklaşmaktadır.

Özgürlük ve insan haklarına her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de değer verilmektedir. Lakin Türk milleti daima devletine bağlı bir millet olmuştur. Ne zaman konuşacağını ne zaman susması gerektiğini çok iyi bilir. Özellikle bazı Batılı ülkelerde MASKE takılmasını protesto eden özgürlüklerinin kısıtlandığını savunan gösterilere tanık olduk. Bir adım öte gidip sürü bağışıklığını uygulamaya kalkan ülkelere şahit olduk. Bunun sonucunda günlük vaka sayıları 50 bine dayanmış birçok Avrupa ülkesi mevcut. Maalesef virüs protesto falan dinlemiyor ya da zengin fakir, okumuş okumamış ayırt etmiyor.

Apaydın Grup bünyesinde yapmış olduğumuz çalışmalarda COVID-19’a karşı daha ilk günden gerekli tüm tedbirlerimizi aldık, almaya da devam ediyoruz. Gündelik kullanacağımız maskelerimizi temin edemiyorken, Apaydın Grup 150’yi aşan tüm çalışanlarına maskelerini temin etmiş ve gerekli önlemleri almıştır.

Birçok işletme üretimlerini durdurmuş durumda. Avrupa’da bu oran çok daha fazla. Ama çalışanlarına değer veren, onların sağlığını düşünen, her an onların yanında olduğunu hissettiren işletmeler bu dönemde çok daha fazla üretim yapmaktadır. Dolayısıyla APAYDIN GRUP bu yönde hepimize güven vermektedir. Ünlü Alman sanayici Robert Bosch’un da dediği gibi “İnsanların güvenini kaybetmektensepara kaybetmeyi tercih ederim.” İnsan ruhuna para değil duygular dokunur.

Birçok alanda yeniliklere ve ilklere imza atan APAYDIN GRUP bünyesinde bağımsız bir iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktan mutluluk ve huzur duymaktayım.

Bence APAYDIN GRUP ‘un bu kadar başarılı olmasının tek bir nedeni vardır;

Kaliteli, bilgili, işinin ehli ve en önemlisi insana değer veren bir yönetim kadrosuna sahip olmasıdır Bu da önlenemez başarıyı getirmektedir.

Teşekkürler APAYDIN GRUP.

Yurum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Geri
WhatsApp
Eposta
Beni Ara

    Telefon Numaranızı gönderin sizi hemen arayalım.