Mustafa ŞAHİN

Temmuz 2, 20210

Değerli okurlarımız.

Ben 2019 yılında apaydın metal ailesine katıldım. İlk aylarımda üretim ve planlama departmanın da görev aldım. Bu süre içerisinde üretim bölümünde üretimi yapılan ürünleri tanıdım. Makinelerinin çalışma prensiplerini ve üretim kapasitelerini öğrendim. Üretimi yapılan ürünlerin birim işçilik maliyeti, enerji maliyeti, hammadde maliyeti ve makine amortisman maliyeti hesaplamasını yaparak üretim de üretimi yapılan ürünlerin maliyetini hesapladım. Planlama kısmında ise işleyişin nasıl olduğunu üretim planlamasının nasıl yapıldığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrendim. Öğrenim yaptığım süre içerisinde planlama ve üretimin biri birini tamamlayan bir bütün olduğunu gördüm.

Daha sonra yönetimin aldığı karar ile altıgen örme, kümes, sulu çekme, helozon, çimli çit, halat hasır ve gabion bölümlerinin üretim sorumluluğu görevine getirildim. Yeni görevimde ilk önceliğim üretimdeki eksikleri görmek eksiklere çözüm aramak oldu. Bölümdeki çalışma arkadaşlarımıza üretim ve kalite ile ilgili eğitimler verdik.  Geçmiş yıllarda yaşanan müşteri şikayetlerini göz önünde bulundurduk. Şikayetlerin bir daha yaşanmaması için çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalar ve verdiğimiz eğitimler neticesinde 2020 yılında geçmiş yıllarda yaşanan müşteri şikayetlerinde gözle görülür azalma yaşandı.

Üretim departmanı olarak planlama, kalite kontrol, bakım, satın alma ve pazarlama depertmanları ile sürekli iletişim halindeyiz. Bu sayede işleyişi daha hızlı ve kontrollü olarak gerçekleştirmekteyiz. Apaydın metal ailesi olarak bizi diğer firmalardan ayıran en önemli nokta ürünlerimizin uygun fiyatta, kullanışlı ve kaliteli olmasıdır.

Helozon çit ürünlerimizin müşterilerimizin isteği doğrultusunda farklı tel çapına ve göz aralıklarına göre üretmemiz, altıgen örme kümes çit ürünümüzün uygun maliyette ve kaliteli olması, altıgen örme çit ürünlerimizin gergi teli, ve farklı göz aralıklarına göre üretilmesi, halat hasır ve gabion ürünlerimizin dağ eteklerinde, yamaçlarda ve inşaat sektöründe kullanılması, altıgen örme çimli çit ürünlerimizin şıklığı, ses yalıtım özelliği ve sık dokusu bizi değer firmalardan ayırmaktadır.

2020 yıllında ar-ge ekibimizin yaptığı maliyet düşürücü çalışmalar ve dış görünüşündeki yenilikler neticesinde ürünümüz büyük bir patlama yaptı. Çimli çit sektöründe tanınan ve tercih edilen ürün haline geldi. 2020 yılını firma olarak başarılı şekilde geçirdiğimizi düşünüyorum. 2021 yılında ise geçen yılların üzerine koyarak daha da iyiye doğru gideceğimize inanıyorum. Üretim departmanı olarak kapasitemizi artırmak ve müşterilerimize yeni ürünler sunmayı hedefliyoruz Apaydın metal ailesinde başarılarda emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Hayırlı günler.

Yurum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Geri
WhatsApp
Eposta
Beni Ara

    Telefon Numaranızı gönderin sizi hemen arayalım.