SADIK DEĞERLİ

Temmuz 2, 20210

Kendinizden biraz bahsedebilir misiniz?

Evli 2 çocuk babasıyım. Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdum. 35 senedir satış/pazarlama işi ile ilgileniyorum. Apaydın ailesine 2005 yılında Samsun Organize sanayisinde altıgen örme ile başladık.

Piyasada şirketinizi neden Altıgen örmeci  olarak tanıyorlar?

Piyasaya 1 tane altıgen makine ile başlamıştık. Samsunda 6 tane Wafios altıgen makinası ile tüm Türkiye’ye hizmet sunmaya başladık. Ve bu hizmetimizin neticesinde müşterilerimizden özgüven kazandık ve bu özgüvenimizi müşteriye karşı hiçbir şekilde suistimal etmedik. Bundan dolayı Fermo markası ile tescillendik. Hali hazırda tel ile yapılabilen ürünlerin hepsini yapmamıza rağmen ilk başta altıgen tel örme ile başlamamızdan dolayı piyasada halen bizi altıgen tel üreticisi olarak görmekteler lakin biz bunu bir entegre tesis haline dönüştürüp piyasaya hizmet sunmaya başladık.

Altıgen tel örgüyü diğer çitlerden ayıran özelliği nedir?

Dünya’daki en ekonomik ve en sağlam çit ürünleri altıgen biçimindedir. Herhangi bir yerinden kopma olduğunda sadece koptuğu alanda kalır ve herhangi bir dağılmaya maruz kalmaz.

Altıgen tel örgümüz tel içinde 3 kategoriye ayrılmıştır. Üst ve alt segmentleri ve orta segmentleriyle mukavemet ve dayanıklılık açısından Türkiye’de ve Dünyada ilki yapmış olduk. Müşterilerimize bu ürünü kabul ettirmeye çalıştık ve kabul ettirdik. Bundan da çok mutluyuz.

Tel ve çit sektöründe 2020 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2020 yılı Türkiye genelinde galvanizli tel ve çit sektörü olarak Apaydın Grup olarak Türkiye ve yurt dışı satışlarımızda ve sevklerimizde yoğunluk kazanmıştır. Pandemi süreci ile beraber daha dikkatli daha yoğun bir şekilde süreci aksatmadan devam ettirmeye çalıştık. Tabii ki pandemi ile beraber metropol şehirlerden küçük vilayetlere kaçış söz konusu olduğu için buda bizlerdeki yoğunluğu iki kat arttırmış oldu. Buna rağmen iş ortaklarımızın artan taleplerini en kısa süre içinde temin etmeye çalıştık.

‘’Hangi işi yapıyorsanız yapın o işin en iyisi olmaya çalışın: o işi en iyi bilenlerle işbirliği yapın’’

Yurum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Geri
WhatsApp
Eposta
Beni Ara

    Telefon Numaranızı gönderin sizi hemen arayalım.